TIKŠANĀS AR MĀKSLINIEKU VILIPSŌNU RAIŅA MĀJĀ BERĶENELĒ

vilipsons berkenele 2016

Raiņa mājā Berķenelē notika Latvijā atzītā mākslinieka Aivara Vilipsōna tikšanās ar Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola audzēkņiem. Aivars Vilipsōns ir grafiķis, tēlnieks un gleznotājs, turklāt brīvajā laikā mākslinieks raksta dzeju un zīmē komiskus. Tikšanās laikā Vilipsōns topošajiem māksliniekiem stāstīja par saviem pirmsākumiem mākslā, studijām, spilgtākajiem un interesantākajiem notikumiem, kā arī kavējās atmiņās, kā tapuši viņa nozīmīgākie darbi.

No 27.oktobra līdz 5.decembrim Raiņa mājā Berķenelē varēja aplūkot viņa personālizstādi “Ō”. Kā norāda Vilipsōns, izstādē ir aplūkojami gan vecāki grafikas darbi, gan arī darbi, kas veidoti zīmuļtehnikā no pēdējās izstādes “Diagnoze”. Vilipsōna iepazīšanās ar Raiņa māju Berķenelē notika pateicoties māksliniecei Kristiānai Dimiterei, kura bija Raiņa mājas Bērnistabas dizaina autore.

“Man patīk vilkt paralēles ar Raini. Gan Rainis bija ļoti daudzpusīga personība – dzejnieks, publicists, politiķis, tāpat arī Vilipsōns ir grafiķis, tēlnieks, gleznotājs un dzejnieks. Tā kā mākslinieks ir ļoti oriģināls, tad arī šoreiz šī tikšanās bija nevis kā izstādes atklāšana, kā tas tradicionāli notiek, bet kā savdabīgs noslēgums,” pastāstīja Raiņa mājas Berķenelē galvenā speciāliste Lilita Novicka.

“Man nesanāk bieži tikties ar skolēniem, bet kad rodas šāda iespēja – es vienmēr priecājos. Īpaši ja tie ir bērni no mākslas skolas, jo līdzīgā skolā arī es iesāku savu darbību. Tikšanās bija ļoti jauka,” neslēpa Vilipsōns.

Lilita Novicka norāda, ka muzejs ir ieinteresēts, lai veiksmīgā sadarbība ar mākslinieku turpinātos. “Labprāt mākslinieku aicināsim atkārtoti. Pie mums Berķenelē regulāri notiek arī dažādas mākslas akcijas un plenēri, kuru rezultātā rodas mākslas objekti dabā. Mēs ar lielāko prieku ceram ieraudzīt šajā teritorijā arī kādu no viņa tēlniecības darbiem,” ieceres atklāja L.Novicka.

“Tagad es šo vietu zinu, un ja man būs kaut kas jauns ko rādīt, es ar prieku būšu klāt! Ja vien mani būs ar mieru pieņemt,” sev raksturīgajā manierē apsolīja mākslinieks.

Informāciju sagatavoja Elza Timšāne


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

No 16. oktobra līdz 14. maijam RAIŅA MĀJAS BERĶENELĒ apmeklējumu iepriekš jāpiesaka pa tālr.:29272200, 26638038!

Darba laiks

P. SLĒGTS

O. 10.00 -18.00

T. 10.00 -18.00

C. 10.00 -18.00

P. 10.00 -18.00

S.  10.00 -18.00

Sv.  SLĒGTS

 

 

 

Kontakti

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Augšdaugavas novads, LV–5449

tālr.: 29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@augsdaugavasnovads.lv