Izstādes

Trīs mākslinieki – viena izstāde

Saules meitas”

Vienojoties 3 Jūrmalas māksliniekiem, Raiņa mājā Berķenelē no 18.maija līdz 31.augustam skatāma gleznu, zīmējumu, medaļu un fotogrāfiju izstāde “Saules meitas”.

Šī mākslas darbu izstāde veltīta Raiņa apdzejotajam latviskās identitātes sargātājas tēlam – sievietei, kura skatīta caur mitoloģisko tēlu Saules meitas – sievišķo spēku, valdzinājumu un gudrību.

Izstādes saturisko dažādību veido trīs mākslas veidu autori:

Maira Veisbārde caur dzīvespriecīgiem un košiem latviešu tautas tērpu gleznojumiem un sievišķā portretējumiem atklāj nācijas gara spēku un nacionālo lepnumu.

Una Liberte fotogrāfijās dokumentējusi mirklīgo sievietes tēla noskaņu, kādu tā spēj radīt sev apkārt un dabā, šo abu tēlu sinerģiju.

Andris Bērziņš smalkās un jutekliskās zīmējumu līnijās uzsver sievietes trauslo, maigo, maģisko līniju, kas līdzīgi kā Zalktis savieno tagadni ar nākotni, savējo ar svešo, laicīgo ar pārlaicīgo. Viņa medaļas tiek veltītas Latvijas kultūras darbiniekiem: Rainim un Aspazijai, it īpaši, Raiņa jaunības dzīves gaitām.

Mākslinieku dažādais redzējums veido dabas ieskautās latvju sievietes – Saules meitas – saules spēku kā vienojošo, gudrības mīlestības un siltuma izstarojošo latviskuma simbolu.

Izstādes moto:

Līdz zemes malai mēs aiziesim, Kur zeme sakūst ar debesīm, Kur saules dārzi, kur debess vārti, Kur saules meitas zied rožu sārti, Kur pērkoņdēli zeltu kaļ, Kur ziemas milži sniegu maļ, Kur saule vakaros atgulstas iekš sarkanzelta laiviņas – Ved mani…”/J.Rainis/


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

17. un 24.augustā – muzejs slēgts

15. maijs – 15. oktobris
otrdiena – sestdiena; plkst. 10:00 – 18:00

16. oktobris – 14. maijs – iepriekš piesakoties

Telpu noma – visu gadu!

Kontakti

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Daugavpils novads, LV–5449

tālr./fakss: 654 74368, 29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@inbox.lv