Izstādes

FOTOGRĀFIJU IZSTĀDE “DIEVNAMI DAUGAVPILS NOVADĀ”

Daugavpils dievnamu fotogrāfijas tapušas Latvijas valsts simtgades ietvaros notikušajās fotoakcijās, kas norisa visos novada pagastos ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu. Pasākuma ietvaros fotogrāfi fiksēja pagastu iedzīvotājus un dievnamus, no kuriem neliela daļa apskatāma šajā izstādē. Raiņa mājā Berķenelē izstādīti novada dievnamu fotogrāfijas, kuru autori ir Linards Onzuls, Vladislavs Kundziņš, Ilmārs Znotiņš. Olga Kuzmina, Igors Pličs, Guntis Kaminskis.

CEĻOJOŠĀS IZSTĀDE „LOGU STĀSTI” no Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja fondiem

Latgale un Austrumlatvija vēl joprojām ir bagāta ar koka logiem un to dekoratīvo apdari. Logus rotāja ar kokgriezumiem un slēģiem, kuru godpilna uzturēšana un atjaunošana ir mūslaiku izaicinājums. Saglabājot logus, mēs saglabājam arī daļu no šī reģiona kultūrvēsturiskās tradīcijas, vietējo namdaru prasmju apliecinājuma.

Preiļu vēstures un lietišķās vēstures muzejs vairāk kā pirms desmit gadiem, apsekojot sabrukušus un pussagruvušus īpašumus Rēzeknes novadā, sāka veidot šī zūdošā mantojuma kolekciju, kas rezultējās ceļojošā izstādē “Logu stāsti”, no kuras pavisam neliela daļiņa apskatāma Raiņa mājā Berķenelē.

2019.gada septembrī Raiņa mājā Berķenelē notika  meistarklase, kurā iedzīvotāji tika aicināti praktiski apgūt koka logu restaurācijas pamatprincipus. Šie ir mēģinājumi palīdzēt atvērt acis un paraudzīties uz savu vai kaimiņu īpašumu ar jaunu skatu, ieraugot seno un vērtīgo. Logi ir arī māju acis un senie namdari ir pratuši tās padarīt harmoniskas un īpašas, mums atliek vien tās saglabāt.

 

 

 

 


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

15. maijs – 15. oktobris
otrdiena – sestdiena; plkst. 10:00 – 18:00

16. oktobris – 14. maijs – iepriekš piesakoties

Telpu noma – visu gadu!

Kontakti

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Daugavpils novads, LV–5449

tālr./fakss: 654 74368, 29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@inbox.lv