Izstādes

 KRISTĪNES LIPKOVAS DARBU IZSTĀDE “ŪDENS MISTĒRIJAS”

lipkova kristine

 

No 7.aprīļa Raiņa mājā Berķenelē skatāma Kristīnes Lipkovas darbu izstāde “Ūdens mistērijas”

Kristīne Lipkova par sevi stāsta:

Dzimusi 1976.gadā 24.jūnijā Latvijā, Daugavpils novadā.

Līdz 2012 gadam dzīvoju, strādāju un ieguvu izglītību Latvijā.

2012 gadā pārcēlos uz dzīvi Londonā.

Izglītība: 2007.gadā Latvijas mākslas akadēmijā iegūts humanitāro zinātņu bakalaura grāds MĀKSLĀ – vizuāli plastiskajā mākslā (tekstilmākslā) .

Pamatzināšanas tekstilmākslā esmu ieguvusi Daugavpils mākslas koledžā “Saules skola”.

Māksla, ko radu, ir mirkļu virknējums, kas tiek notverts krāsu nospiedumos!

Krāsa, mirklis un plānotā nejaušība ir mani instrumenti! Manos

darbos, katrs var atrast savus tēlus un ieraudzīt savu stāstu. Šie darbi paver durvis emociju un iztēles valstībā, kur nav vietas 

loģiskiem skaidrojumiem! Glezniecībā jūtos brīva un azartiska, nekad nevar zināt, kā glezna sāksies un kāds būs rezultāts.

Notikumi un cilvēki ienāk manas dzīves viļņos, tikai nemainīgi paliek mani dvēseles un mirkļu atspiedumi! :)

Pārmaiņas un pārdzīvojumi dod neatņemamu pieredzi un sajūtas, kas spārno un neļauj palikt vienaldzīgai. Ikdienas dzīve, satiktie cilvēki, mūzika, emocijas, ko iegūstu ir iedvesmas avots, bet manas būtības drošais, mierīgais patvērums ir  ģimene – bērni, vīrs, mana mamma un visa mana radu saime.

Man patīk baudīt katru dzīves izaicinājumu, kuru man sagādā liktens sakritības. 

Grūtos dzīves brīžus pieņemu kā pamācību, kas dod atbildes jautājumiem, kuriem meklēju atbildes. Iesaku vecākiem, saviem bērniem iemācīt amatu, vienalga kurā lietišķās mākslas nozarē, jo amats vienmēr  dzīves grūtībās baros, varbūt nepadarīs par bagātnieku, bet pabaros viennozīmīgi! Talantu, amatu, zināšanas, savu pieredzi neviens un nekad neatņems! :)

Dzīves līkloči diemžēl, vai par laimi, mani ir aizveduši uz Angliju. Laiks, pavadītais Londonā lika apzināties, ka esmu Latviete, kura izjūt lepnumu un mīlestību pret savu zemi, cilvēkiem un tradīcijām.

Latvijā dzīvojot, mans patriotisms ,bija pašsaprotama lieta, bet esot svešumā, redzot

dažādās kultūras, lepojos par savu piederību mazai, bet ļoti skaistai vietai, kurā dzīvo daudz talantīgi un dzīvesgudri cilvēki.

Manas spilgtākās rakstura īpašības – spēja iedvesmot apkārtējos, nebaidīšanās kļūdīties, pielāgošanās jebkurai 

situācijai, videi, sabiedrībai, pieņemot cilvēkus un vides apstākļus tādus kādi viņi ir.

Nekad neatskatos atpakaļ, vienmēr esmu gatava pārmaiņām.

Vēl tāls ceļš ejams, līdz nospraustajiem mērķiem, bet viss kas jau sasniegts ir neatņemams un ko vēl sasniegšu būs mans ieguvums! Ne vienmēr neveiksme ir būtiska. Būtiska ir māka celties atkal un iet uz priekšu neatskatoties atpakaļ!

Anglija,īpaši Londona, iedvesmo ar savu kultūras dažādību, izcilo arhitektūru, viesmīlību un dinamisko dzīves ritmu. Ar savumajestātiskumu,caur gadsimtiem saglabāto kultūru šī vieta uz salas rada drošības sajūtu un iekšējo saviļņojumu.Tomēr vieta, kur vienmēr būs mana sirds un vieta, kur kādreiz atgriezīšos ir Daugavpils novads!

ANITAS KARPENKO GLEZNU IZSTĀDE “LATGALES AINAVAS”karpenko anita

Autores radošās iedvesmas avots ir ainava. Ainava lielākai daļai sabiedrības asociējas ar skaistu skatu, kurā atspoguļojas tūkstošiem gadu laikā notikušās pārmaiņas, kuras viecinājuši gan dabas procesi, gan cilvēku darbība. Un viss, ko mēs redzam un jūtam, ietekmē mūsu pasaules izjūtu. Katru dienu neapzināti tiek pētīta daba – krāsu laukumi, attiecības. Ainavas iepazīšana ir nebeidzams process, kurā arvien atklājas kaut kas jauns. Māksla ir aizraujoša pasaule, kurā valda savi likumi un norises. Un pats galvenais ir tas, ka dabu nokopēt nevar. Galvenais ir personība, savs skatījums.

Gleznu sērija ar Latgales ainavu skatiem, kur dominē noapaļoti dabas formu atveidi, kalpo par savdabīgu logu uz dabas pasauli, kura priekšā skatītājs kaut uz mirkli spēj aizmirst steidzīgo dzīves tempu un ļauties dabas skatu valdzinājumam, kas kalpo par sava veida vizuālo terapiju.

Anita Karpenko ar mākslu aizraujas jau kopš bērnības, taču nopietni šai jomai pievērsās vien uzsākot mācības Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”, kur apguva tekstildizainera profesiju. Tālākais izglītības ceļš autori aizveda uz Daugavpils Universitāti, kur tika iegūts maģistra grāds vizuālās mākslas skolotājas profesijā, kas pašlaik lieti noder strādājot ar bērniem Špoģu un Naujenes Mūzikas un mākslas skolās.

MAIJAS BĒRZIŅAS GLEZNU IZSTĀDE “GAIŠIE ŪDEŅI”

Afisha_Berzina

Maija Bērziņa dzimusi 1949. gadā, mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un Mākslas akadēmijas pedagoģijas nodaļā. Māksliniece ir Latvijas Mākslinieku savienības un Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas biedre.

No 1973. gada piedalās grupu izstādēs: Daugavpilī , Rīgā, Rēzeknē, Salaspilī, Panevežā (Lietuva), Ribnicā-Damgartenē (Vācija), Parīzē  (Francija), Toronto (Kanāda). 2015.g. simpozija izstāde Zarasos, Antāzavē (Lietuva), Viesītē, Ķeipenē, Rundālē, Ogrē, Dagdā, Daugavpilī, Riebiņos.

2016.g. “Marīna izstāde” Jūrmalas muzejā;  Sv.Pētera baznīcā notikušās J.Pīgožņa balvas izstādes laureāte; mākslas darbu izstādes dalībniece Daugavpils muzejā. 2017.g. Latgales mākslinieku reģionālās izstādes dalībniece Rotko centrā.

Sākot ar  1982. gadu veido personālizstādes –   Daugavpilī, Rīgā, Salaspilī, Siguldā, Panevežā (Lietuva). 2014.g. – galerijā “Ilgais ceļš”, 2015.g. – Upīša pasāžā, Viesītes tautas namā, 2016.g. – Staburaga saieta namā.

 

 

 

 

 

 


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

15. maijs – 15. oktobris
otrdiena – sestdiena; plkst. 10:00 – 18:00

16. oktobris – 14. maijs – iepriekš piesakoties

Telpu noma – visu gadu!

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Daugavpils novads, LV–5401

tālr./fakss: 654 74368,  29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@inbox.lv