Izstādes

 plakatsNo 2017.gada 14.oktobra Raiņa mājā Berķenelē apskatāma fotoizstāde “Turpināt dzīvot… skaisti!” ar iedvesmojošiem foto stāstiem par sievietēm, kuras uzvarējušas krūts vēzi. Izstādes autori – Jūrmalas fotostudijas “Aspazija” fotogrāfi Andris Sīmanis, Ojārs Griķis un Una Liberte.

Foto projekta “Turpināt dzīvot… skaisti!” autore Una Liberte pauž, ka skaistas un pievilcīgas, brīvas, drošas, mirdzošas – tādas ir šīs vienpadsmit sievietes neparastajā fotoizstādē. Atļauties, uzdrīkstēties – arī tā var dēvēt izstādi, kas Latvijā skatāma pirmoreiz. Sievietes uzdrīkstējušās stāties fotokameras priekšā arī atkailinātas. Viņas ir veiksmīgi izārstējušās un pašas atzīst, ka dzīvo daudz pilnasinīgāk un pilnvērtīgāk. Viņu vidū ir gan augstskolas profesore, gan medmāsa un arhitekte, gan uzņēmēja un vijolniece un pat ārste onkoloģe.

Izstādes mērķis ir uzmundrināt un iedrošināt sievietes laikus doties pie ārsta, veikt izmeklējumus un, ja nepieciešams, ārstēties, jo mūsu aicinājums veikt profilaksi, nav izteikts caur draudiem, bet caur skaistumu, jo sievietēm ir jāsaprot, ka krūtis ir jāsaudzē gan jaunībā, tā arī visu turpmāko mūžu, jo tikai tā var pilnvērtīgi saglabāt visa organisma veselību, dzīves gribu un prieku, spēju iemīlēt sevi.”

Svarīgākais, ka fotogrāfijas skatītāju apbur, aizrauj un liek aizmirst par pasaulīgo. Un domājams, ka tās vairāk par visdažādākajiem reklāmas bukletiem pārliecinās sievietes – skatītājas nebaidīties no ārstu pārbaudēm, no iespējamās diagnozes un iespējamās ārstēšanās. Tas viss ir laicīgs un pārciešams, bet sievietes sūtība paliek pāri visam. Un tāda jau, šķiet, bija fotoizstādes būtība.

Projektu “Turpināt dzīvot… skaisti!” 2015. gadā līdzfinansēja Jūrmalas pilsētas dome, morāli atbalsta krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība “Vita”.

ANITAS KARPENKO GLEZNU IZSTĀDE “LATGALES AINAVAS”karpenko anita

Autores radošās iedvesmas avots ir ainava. Ainava lielākai daļai sabiedrības asociējas ar skaistu skatu, kurā atspoguļojas tūkstošiem gadu laikā notikušās pārmaiņas, kuras viecinājuši gan dabas procesi, gan cilvēku darbība. Un viss, ko mēs redzam un jūtam, ietekmē mūsu pasaules izjūtu. Katru dienu neapzināti tiek pētīta daba – krāsu laukumi, attiecības. Ainavas iepazīšana ir nebeidzams process, kurā arvien atklājas kaut kas jauns. Māksla ir aizraujoša pasaule, kurā valda savi likumi un norises. Un pats galvenais ir tas, ka dabu nokopēt nevar. Galvenais ir personība, savs skatījums.

Gleznu sērija ar Latgales ainavu skatiem, kur dominē noapaļoti dabas formu atveidi, kalpo par savdabīgu logu uz dabas pasauli, kura priekšā skatītājs kaut uz mirkli spēj aizmirst steidzīgo dzīves tempu un ļauties dabas skatu valdzinājumam, kas kalpo par sava veida vizuālo terapiju.

Anita Karpenko ar mākslu aizraujas jau kopš bērnības, taču nopietni šai jomai pievērsās vien uzsākot mācības Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”, kur apguva tekstildizainera profesiju. Tālākais izglītības ceļš autori aizveda uz Daugavpils Universitāti, kur tika iegūts maģistra grāds vizuālās mākslas skolotājas profesijā, kas pašlaik lieti noder strādājot ar bērniem Špoģu un Naujenes Mūzikas un mākslas skolās.

MAIJAS BĒRZIŅAS GLEZNU IZSTĀDE “GAIŠIE ŪDEŅI”

Afisha_Berzina

Maija Bērziņa dzimusi 1949. gadā, mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un Mākslas akadēmijas pedagoģijas nodaļā. Māksliniece ir Latvijas Mākslinieku savienības un Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas biedre.

No 1973. gada piedalās grupu izstādēs: Daugavpilī , Rīgā, Rēzeknē, Salaspilī, Panevežā (Lietuva), Ribnicā-Damgartenē (Vācija), Parīzē  (Francija), Toronto (Kanāda). 2015.g. simpozija izstāde Zarasos, Antāzavē (Lietuva), Viesītē, Ķeipenē, Rundālē, Ogrē, Dagdā, Daugavpilī, Riebiņos.

2016.g. “Marīna izstāde” Jūrmalas muzejā;  Sv.Pētera baznīcā notikušās J.Pīgožņa balvas izstādes laureāte; mākslas darbu izstādes dalībniece Daugavpils muzejā. 2017.g. Latgales mākslinieku reģionālās izstādes dalībniece Rotko centrā.

Sākot ar  1982. gadu veido personālizstādes –   Daugavpilī, Rīgā, Salaspilī, Siguldā, Panevežā (Lietuva). 2014.g. – galerijā “Ilgais ceļš”, 2015.g. – Upīša pasāžā, Viesītes tautas namā, 2016.g. – Staburaga saieta namā.

 

 

 

 

 

 


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

15. maijs – 15. oktobris
otrdiena – sestdiena; plkst. 10:00 – 18:00

16. oktobris – 14. maijs – iepriekš piesakoties

Telpu noma – visu gadu!

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Daugavpils novads, LV–5401

tālr./fakss: 654 74368,  29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@inbox.lv