Izstādes

AGNESES AIZPURIETES DEKORATĪVO GLEZNOJUMU UN ILUSTRĀCIJU IZSTĀDE “AIZ..”Aizpuriete_lapsinu_palataa1Agnese Aizpuriete dzimusi 1984. gadā. Profesionāli mākslas gaitas sākusi Liepājā, kur laicīgās mākslas galerijā “K. Māksla?” tapuši pirmie mākslas projekti. 2007.gadā Liepājas universitātē Agnese iegūst bakalaura grādus grafiskajā dizainā un pedagoģijā ar mākslas un dizaina skolotāja kvalifikāciju. 2010.gadā iegūts mākslas maģistra grāds.

Māksliniece zināma kā ilustratore un grāmatu autore Zvaigznes ABC izdotajām grāmatām par Trako Lapsu. Šobrīd kā režisore un māksliniece sadarbībā ar Rija Films strādā pie animācijas filmas par Trako Lapsu.

Mākslinieces ilustrētā pasaka „Zvēru karš” ir iekļauta 100 latviešu pasaku kolekcijā (Zvaigzne ABC, 2018).

2017.-2018. gadā kopā ar dažādu valstu māksliniekiem no Bhakti Marga Art veido sienu un griestu zīmējumus hinduisma templim Vācijā.

Pirms tam ilustrējusi grāmatas Klasiskās mūzikas akadēmijai (ASV), kā arī veidojusi ilustrācijas un vāku dizainus pētnieciskajai literatūrai Upsalas Universitātei. Māksliniece veidojusi sienu zīmējumus Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā. Agnese ir piedalījusies gan vairākās grupu izstādēs, gan veidojusi personālizstādes.

Šajā izstādē apskatāmi mākslinieces dekoratīvie gleznojumi un ilustrācijas, kuri tapuši laika posmā no 2011.gada.

Mans mērķis šajā dzīvē ir nest gaismu, nest mieru un mīlestību. Māksla ir viens no fantastiskiem veidiem kā to var darīt. Es paveru citu dimensiju – ritmā, krāsās, sajūtās, kas iekļūst dvēselē, silda un dziedina. Man patīk spēlēties ar krāsām, tēliem. Radīšana man ir meditācija, process, kurā aizmirstos un gūstu prieku. Jau no bērnības redzu tēlus krūmu zaros, izbirušās lietās un uz netīrām sienām. Pasaku pasaule, neaizverot acis – viss apkārt ņirb. AIZ katra netīruma vai nejaušas līnijas parādās stāsts, kurā lūkojoties AIZmetas jauna ideja, kas ļauj AIZsapņoties, AIZdomāties un AIZlidot! Es ceru, ka katram apmeklētājam sirdī kas AIZķersies.” – Agnese Aizpuriete

KRISTĪNES LIPKOVAS DARBU IZSTĀDE “ŪDENS MISTĒRIJAS”

lipkova kristineNo 7.aprīļa Raiņa mājā Berķenelē skatāma Kristīnes Lipkovas darbu izstāde “Ūdens mistērijas”

Kristīne Lipkova par sevi stāsta:

Dzimusi 1976.gadā 24.jūnijā Latvijā, Daugavpils novadā.

Līdz 2012 gadam dzīvoju, strādāju un ieguvu izglītību Latvijā.

2012 gadā pārcēlos uz dzīvi Londonā.

Izglītība: 2007.gadā Latvijas mākslas akadēmijā iegūts humanitāro zinātņu bakalaura grāds MĀKSLĀ – vizuāli plastiskajā mākslā (tekstilmākslā) .

Pamatzināšanas tekstilmākslā esmu ieguvusi Daugavpils mākslas koledžā “Saules skola”.

Māksla, ko radu, ir mirkļu virknējums, kas tiek notverts krāsu nospiedumos!

Krāsa, mirklis un plānotā nejaušība ir mani instrumenti! Manos

darbos, katrs var atrast savus tēlus un ieraudzīt savu stāstu. Šie darbi paver durvis emociju un iztēles valstībā, kur nav vietas 

loģiskiem skaidrojumiem! Glezniecībā jūtos brīva un azartiska, nekad nevar zināt, kā glezna sāksies un kāds būs rezultāts.

Notikumi un cilvēki ienāk manas dzīves viļņos, tikai nemainīgi paliek mani dvēseles un mirkļu atspiedumi! :)

Pārmaiņas un pārdzīvojumi dod neatņemamu pieredzi un sajūtas, kas spārno un neļauj palikt vienaldzīgai. Ikdienas dzīve, satiktie cilvēki, mūzika, emocijas, ko iegūstu ir iedvesmas avots, bet manas būtības drošais, mierīgais patvērums ir  ģimene – bērni, vīrs, mana mamma un visa mana radu saime.

Man patīk baudīt katru dzīves izaicinājumu, kuru man sagādā liktens sakritības. 

Grūtos dzīves brīžus pieņemu kā pamācību, kas dod atbildes jautājumiem, kuriem meklēju atbildes. Iesaku vecākiem, saviem bērniem iemācīt amatu, vienalga kurā lietišķās mākslas nozarē, jo amats vienmēr  dzīves grūtībās baros, varbūt nepadarīs par bagātnieku, bet pabaros viennozīmīgi! Talantu, amatu, zināšanas, savu pieredzi neviens un nekad neatņems! :)

Dzīves līkloči diemžēl, vai par laimi, mani ir aizveduši uz Angliju. Laiks, pavadītais Londonā lika apzināties, ka esmu Latviete, kura izjūt lepnumu un mīlestību pret savu zemi, cilvēkiem un tradīcijām.

Latvijā dzīvojot, mans patriotisms ,bija pašsaprotama lieta, bet esot svešumā, redzot

dažādās kultūras, lepojos par savu piederību mazai, bet ļoti skaistai vietai, kurā dzīvo daudz talantīgi un dzīvesgudri cilvēki.

Manas spilgtākās rakstura īpašības – spēja iedvesmot apkārtējos, nebaidīšanās kļūdīties, pielāgošanās jebkurai 

situācijai, videi, sabiedrībai, pieņemot cilvēkus un vides apstākļus tādus kādi viņi ir.

Nekad neatskatos atpakaļ, vienmēr esmu gatava pārmaiņām.

Vēl tāls ceļš ejams, līdz nospraustajiem mērķiem, bet viss kas jau sasniegts ir neatņemams un ko vēl sasniegšu būs mans ieguvums! Ne vienmēr neveiksme ir būtiska. Būtiska ir māka celties atkal un iet uz priekšu neatskatoties atpakaļ!

Anglija,īpaši Londona, iedvesmo ar savu kultūras dažādību, izcilo arhitektūru, viesmīlību un dinamisko dzīves ritmu. Ar savumajestātiskumu,caur gadsimtiem saglabāto kultūru šī vieta uz salas rada drošības sajūtu un iekšējo saviļņojumu.Tomēr vieta, kur vienmēr būs mana sirds un vieta, kur kādreiz atgriezīšos ir Daugavpils novads!

 

 

 

 

 

 


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

15. maijs – 15. oktobris
otrdiena – sestdiena; plkst. 10:00 – 18:00

16. oktobris – 14. maijs – iepriekš piesakoties

Telpu noma – visu gadu!

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Daugavpils novads, LV–5401

tālr./fakss: 654 74368,  29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@inbox.lv