Izstādes

OLGAS KUZMINAS FOTOGRĀFIJU IZSTĀDE “ATZĪŠANĀS”

Ikkatram no mums šai pasaulē ir vieta, ar kuru jūt īpašu, dažreiz pat neizskaidrojamu saikni, un kurai pieder viņa sirds.

Tikpat neizskaidrojama saikne izstādes autorei ir ar Naujenes pagastu un tā dabu. To var sajust viņas fotogrāfijās, kurās dominē tieši šajā vietā uzņemtie dabas skati.

Savā rūpju ikdienā mēs mēdzam paskriet garām unikāliem un fantastiski skaistiem dabas skatiem, bet vajag tikai uz mirkli apstāties, palūkoties apkārt un saprast, cik bagāti mēs esam.

Bagāti ar rīta saules pielijušām pļavām, ar miglas vālos tītiem Daugavas lokiem, ar sūnu zaļiem priežu mežiem, ar saules stariem rīta rasā, ar sarmas vizuļojošiem laukiem un pavasarī ziedošajām pieneņu pļavām, ar koši sārtiem saulrietu vakariem, ar vizbuļu ziedu pielijušo Juzefovas parku, ar Slutišķu noslēpumaino mieru un ar Daugavas stāvajiem krastiem, ar dzelteniem rapšu laukiem, ar pūkainām silpurenēm mežmalās un stārķu ligzdu pilniem stabiem.

Ar savām fotogrāfijām autore aicina ikvienu uz mirkli apstāties un sajust kā pukst mūsu Latvijas sirds!

 Izstāde tapa pateicoties Daugavpils novada domes un Naujenes pagasta pārvaldes atbalstam.

CEĻOJOŠĀS IZSTĀDE „LOGU STĀSTI” no Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja fondiem

Latgale un Austrumlatvija vēl joprojām ir bagāta ar koka logiem un to dekoratīvo apdari. Logus rotāja ar kokgriezumiem un slēģiem, kuru godpilna uzturēšana un atjaunošana ir mūslaiku izaicinājums. Saglabājot logus, mēs saglabājam arī daļu no šī reģiona kultūrvēsturiskās tradīcijas, vietējo namdaru prasmju apliecinājuma.

Preiļu vēstures un lietišķās vēstures muzejs vairāk kā pirms desmit gadiem, apsekojot sabrukušus un pussagruvušus īpašumus Rēzeknes novadā, sāka veidot šī zūdošā mantojuma kolekciju, kas rezultējās ceļojošā izstādē “Logu stāsti”, no kuras pavisam neliela daļiņa apskatāma Raiņa mājā Berķenelē.

2019.gada septembrī Raiņa mājā Berķenelē notika  meistarklase, kurā iedzīvotāji tika aicināti praktiski apgūt koka logu restaurācijas pamatprincipus. Šie ir mēģinājumi palīdzēt atvērt acis un paraudzīties uz savu vai kaimiņu īpašumu ar jaunu skatu, ieraugot seno un vērtīgo. Logi ir arī māju acis un senie namdari ir pratuši tās padarīt harmoniskas un īpašas, mums atliek vien tās saglabāt.

 

 

 

 


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

15. maijs – 15. oktobris
otrdiena – sestdiena; plkst. 10:00 – 18:00

16. oktobris – 14. maijs – iepriekš piesakoties

Telpu noma – visu gadu!

Kontakti

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Daugavpils novads, LV–5449

tālr./fakss: 654 74368, 29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@inbox.lv