Izstādes

 

vandaL Baulina izstade

 afisa tukane

Izšūšana krustdūrienā neapšaubāmi ir viens no populārākajiem izšūšanas veidiem. Māka izšūt ienes oriģinalitātes un romantikas pieskārienu interjerā, ļauj izpausties cilvēka fantāzijai, dot iespēju veidot oriģinālas dāvanas saviem mīļajiem.

Izstāde “Sievietes prieks” ir LCB bibliotēku informācijas speciālistes Tatjanas Tukānes veikums. Bibliotēkā Tatjana strādā jau piecus gadus. Kopā ar vīru Daili audzina divu bērniņus. Ar izšūšanu aizraujas 10 gadus. Izšuj tēlus un motīvus par ģimeniskām vērtībām. Ģimenes tēma izskan arī Tatjanas pirmajā personālizstādē “Sievietes prieks”.

tabore gunta foto

Guntas Tabores fotoizstāde “Ceļš uz Aglonu” Raiņa mājas Berķenelē izstāžu zālē

Dievam viss ir iespējams.”

Tā rakstīts Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes mājaslapā.

Iespējams kļūst pat tas, ka cilvēkam, kurš nav fotogrāfs, izdodas bildes, kas iedvesmo arī citus.

Dodoties savā pirmajā svētceļojumā, līdzi paķēru fotoaparātu, gan jau gadīsies ko nobildēt. Taču emocijas un notikumi svētceļojuma laikā bija tik īpaši, ka nerimu visu iemūžināt. Ieraugot fotogrāfijas, priesteris Andris Kravalis rosināja izveidot izstādi.

Jau ilgāku laiku mani urdīja doma doties uz Aglonas svētkiem kājām, svētceļojumā, taču allaž pietrūka laika un drosmes. Pagājušā gadā sajutu spēcīgu aicinājumu, atradu arī domubiedrus. Viss salikās tā, ka varēju tikt. It kā kāds klātu baltus dvieļus, pa kuriem varu viegli iet.

2016. gada 8. augusta rītā mūsu svētceļnieku grupa sapulcējās Sarkaņos, pie Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas baznīcas. Devāmies ceļā. Zināju, ka tas nebūs pārgājiens vai dīka pastaiga, bet pat iedomāties nevarēju, ka sešas dienas var būt garīgi tik ietilpīgas.

Svētceļojumā gājām kopā ar brīnišķīgo priesteri Andri. Bez viņa mēs jau sen būtu sanīkuši un padevušies. Par mums rūpējās, sātīgi baroja un gādāja par jumtu virs galvas. Taču daudz būtiskāk – katru rītu un visā dienas garumā garīgi piepildīja.

Kad atgriezos mājās, daudzi vaica par praktiskām lietām: cik kilometru nogāji, vai nesaliji un vai neuzberzi tulznas. Pēc Aglonas ceļa tas viss šķiet mazsvarīgi. Būtiskie nospiedumi ir citi. Ausīs skan Rožukroņa lūgšanas melodija un ritms. Atbalsojas ceļabiedru sirsnība, mierinošs skatiens grūtā brīdī. Salijušas, nogurušas, laimīgas sejas.

Agris, kurš ceļojumu sāka, balstīdamies uz kruķiem, sāpēs salīcis, nemitīgi skaitot lūgšanas, bet Aglonā iesoļoja stalts, lepni nesdams lielo krustu.

Mazās baznīcas, kas sagaida mierpilnas un svētības pārpilnas. Baltās mākoņu klimpiņas, kas rotā plašo Latgales ainavu. Pat lietus, kas slapina daudzas stundas no vietas, nez kādēļ sāk šķist skaists.

Ceļš ir grūts un tāls, un svētceļnieks tajā zīmē savus rakstus. Tas ir ceļojums, kurā Dievs paņem aiz rokas un ved.

13. augusta pēcpusdienā mēs ienācām pa Aglonas Bazilikas vārtiem. Dvēsele cēlās augšup, acis pilnas asaru.

Kad piezvanīju uz mājām, lai paziņotu, ka esam galā, dzirdēju atvieglotu: “Paldies, Dievam!”

Patiešām paldies Dievam!” no sirds atbildēju.

Svētceļojumu ir grūti izstāstīt vārdos, tas jāpiedzīvo un jāsajūt. Ceru, ka šīs fotogrāfijas ļauj tam pietuvoties. Varbūt tās aicina ceļā arī Tevi?

Svētceļniece Gunta

 

 

 

 


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

15. maijs – 15. oktobris
otrdiena – sestdiena; plkst. 10:00 – 18:00

16. oktobris – 14. maijs – iepriekš piesakoties

Telpu noma – visu gadu!

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Daugavpils novads, LV–5401

tālr./fakss: 654 74368,  29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@inbox.lv