Ekspozīcijas

bufete bufete 20151Ekspozīcija „Rainis un Berķenele”
Stāsts par laika periodu, kad Jānis Pliekšāns dzīvoja Berķeneles mājā, Jāņa ģimene, skolas gaitas ,atmiņas par bērnību.

lietiska makslaNovada lietišķās mākslas izstāde
Mājā iekārtota telpa, kur var apskatīt 19. gs.beigās un 20.gs. austās segas, galdautus, lakatus, dvieļus. Iepazīsties ar tradicionālo mākslu – aušanu. Berķeneles stellēs piedāvājam ieaust savu dzīparu kopējā deķī.

Bernu istaba 2Ekspozīcija «Bērnistaba» 

Jaunā ekspozīcija ir izveidota sadarbībā ar  mākslinieci Kristiānu Dimiteri.  Dizaina autore stāsta, ka ekspozīcijas ideja sākās ar griestu noformējumu, kur ir attēlots debessjums, tajā izkaisītas zvaigznes, kas vienlaikus atgādina arī puķes un komētas. “Es iedomājos, ka mazais Jānis varētu apgulties zālītē un, lūkojoties naksnīgajās debesīs, domāt par savu nākotni. Skatīties uz noslēpumaino un vareno debesjumu un sapņot par lietām, ko izpētīt un kā dalīties ar savu atklājumu citiem”, stāsta K.Dimitere.

Bērnistabas mērķis ir uzrunāt Raiņa mājas Berķenelē galveno auditoriju – bērnus un jauniešus ar saistošu, mūsdienu kultūrvidei atbilstošu kultūras produktu. Jaunajā ekspozīcijā ir savienoti gan senatnes gan mūsdienu elementi: senlaicīgs galds pārtapis par interaktīvu darba virsmu, ar roku tamborētās lampas abažūrs kustas kā diskobumba; brīnumskapī var ieraudzīt antīkus priekšmetus un citas muzeja apmeklētajiem interesantas un oriģinālas lietas.

Ekspozīcijas «Bērnistaba» atklāšana

 


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

15. maijs — 15. oktobris
otrdiena — sestdiena; plkst. 10:00 — 18:00 

16. oktobris — 14. maijs — iepriekš piesakoties

ŠOBRĪD RAIŅA MĀJA APMEKLĒTAJIEM SLĒGTA!

 

 

 

 

Kontakti

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Daugavpils novads, LV–5449

tālr.: 29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@inbox.lv