Svinību vieta

Raiņa māja Berķenelē aicina klusuma un mierpilnas atpūtas baudītājus, nogurušus pilsētniekus, dzimšanas dienu un izlaiduma ballīšu svinētājus, jautrus domu biedrus un divvientulības meklētājus svinēt savus svētkus pie mums!

Mēs varam palīdzēt noorganizēt svētkus, izstrādāt ikvienam vecumam, tematikai un gaumei individualizētu pasākuma programmu. Mūsu telpās valda omulīga gaisotne, kas rosina atpūsties no ikdienas steigas, ainaviskā Berķeneles daba spēcina un iedvesmo.

Šeit ikviens sajutīsies gaidīts, jo savus viesus uzņemam ar patiesu sirsnību un siltumu.

Mēs piedāvājam dažādas platības telpas gaumīgi iekārtotajā Berķeneles pusmuižā un amatu prasmju darbnīcā KLĒTS, kur jutīsieties kā mājās un gribēsiet atgriezties vēl un vēl.

Gada siltajā sezonā ir iespējams nakšņot teltīs, svinēt svētkus dārza lapenē vai pie ugunskura. Īpašu noskaņu radīsiet bērnu rotaļu laukumā “Prieki visās gadskārtās”, kur var satikties ar dažādiem tēliem no Raiņa dzejas – gandri, lapsu, kurmi, ūpi un pastaigāties pa Augšdaugavas novadā garāko baskāju taku! 

Ikvienus svētkus, semināru vai ballīti piedāvājam papildināt ar mūsu ekskursiju un radošo darbnīcu katrai gaumei.

Pie mums pieejamās ērtības un tehniskais aprīkojums:

 • 3 sanitārie mezgli
 • Dušas telpa
 • 2 biotualetes
 • Cepeškrāsns
 • Elektriskā plīts
 • Ledusskapis
 • Mikroviļņu krāsns
 • Trauku mazgājamā mašīna
 • Veļas mašīna
 • Veļas žāvētājs
 • Kārtīgs zupas katls gatavošanai uz ugunskura
 • Grils

Nodrošināsim papildu aktivitātes jūsu svētku laikā:

EKSKURSIJA AR KVESTA ELEMENTIEM “VIENĪGĀ AINA” 

Dalībnieki sadalās komandās un saņem burtnīcu ar uzdevumiem, kas ir jāizpilda, meklējot pavedienus un atbildes pa Berķeneles pusmuižu, dārzu un apkārtesošajiem dabas objektiem. Norises ilgums – 1 stunda.

EKSKURSIJA BĒRNIEM (pirmsskolas un sākumskolas posmā)

Iejūtoties kādā no Raiņa dzejas tēliem, aicināsim atklāt Berķeneles pusmuižas noslēpumus, iepazīsim Raiņa dzejoļus bērniem, noskaidrosim, ar ko spēlējās mazais Žaniņš bērnībā, iesim senās rotaļās un uzspēlēsim kādu atraktīvu spēli! Norises ilgums – 1 stunda.

RADOŠĀS DARBNĪCAS UN MEISTARKLASES

Ziepju izgatavošanas darbnīca

Darbnīcas vadītāja iepazīstina ar stāstu par Raini un viņa mīļāko puķi – ziepjsakni, demonstrē ziepju pagatavošanas soļus, katrs darbnīcas dalībnieks pagatavo savas ziepes, ko vēlāk var paņemt līdzi. Darbnīcā nodrošinām ar visiem materiāliem – ziepju bāzi, ēteriskajām eļļām, sausajiem ziediem, formām, u.c. Norises ilgums – 40 minūtes.

Koka iededzināšanas darbnīca „Saules ritums”

Koka iededzināšanas meistarklasē katrs saņem koka aplīti un pirogrāfu. Piedāvājam stāstījumu par latviešu ornamentiem un iededzināt savu vismīļāko ornamentu. Var iededzināt arī kaut ko citu pēc izvēles (logo, vārdu, u.tml.). Norises ilgums – 40 minūtes.

Lellīšu Lolīšu izgatavošanas darbnīca

Aicinām izgatavot tēlu no Raiņa dzejas – Lellīti Lolīti. Lellītes izgatavojam no dabas materiāliem, diegiem, auduma gabaliņiem, u.c. ekoloģiskiem materiāliem. Lellītes kā suvenīru ikviens darbnīcas dalībnieks var paņemt līdzi. Norises ilgums – 40 minūtes.

Vilnas vērpšana un šķeterēšana

Amatu prasmju darbnīcā KLĒTS aicinām iepazīties ar apģērba tapšanas posmiem vēsturiskā skatījumā. Katrs dalībnieks varēs saprasts, cik viegls ir vilnas vērpšanas un šķeterēšanas process. Norises ilgums – 30 minūtes.

Vēstuļu rakstīšanas darbnīca

Vai atceraties, kad pēdējo reizi rakstījāt vēstuli ar roku? Un kad – ar tinti? Aicinām pavingrināties vēstuļu rakstīšanā, lai šī mūsdienās nu jau unikālā prasme netiktu aizmirsta. Vēstules saturu varam pielāgot atbilstoši jūsu pasākuma tematikai. Norises ilgums – 30 minūtes.

Atklātņu gatavošanas darbnīca “Atmatas smarža”

Ik vasaru Pliekšānu dārza un pļavu ziedu smarža patīkami reibina. Lai vasaru varētu sajust arī citos gadalaikos, veidojam herbāriju, kura sausos ziedus izmantojam unikālu atklātņu veidošanā. Arī Rainim patika sūtīt atklātnes un dalīties ar saviem herbārija dārgumiem. Par to plašāk pastāstīsim darbnīcā. Norises ilgums – 30 minūtes.

Seno tērpu konstruēšana un šūšana

Amatu prasmju darbnīcā KLĒTS pieejama plaša 19. gadsimta zemnieku stila garderobe un dažādi seni aksesuāri. Pieejams aprīkojums dažādu senu tērpu konstruēšanai. Nesteidzīgākie un prasmīgākie dalībnieki varēs iejusties skrodera amatā. Norises ilgums – 1 stunda un vairāk.

Auduma lakatu un celiņu aušana

Raiņa mājā ir vairākas stelles, dažas no tām ir ļoti senas, taču ir pieejamas arī tādas, pie kurām ikviens var apsēsties un baudīt aušanas mākslu, kas ir visai meditatīvs process. Šaubāmies, vai Pliekšānu ģimenes sievietes auda, lai relaksētos, taču mēs varam apliecināt, ka stellēm piemīt terapeitiskas īpašības. Norises ilgums – 1 stunda un vairāk.

Augu paklāju aušana

Ja lielas un nopietnas stelles mazliet biedē, varam iemācīt aust augu paklājus. Tie kalpo kā aromātisks un dziedinošs pirts rituāla priekšmets vai savdabīgs eko dekors. Norises ilgums – 1 stunda un vairāk.

MULTISENSORĀ MEDITĀCIJA

Meditācijas dalībnieki saņem aromātiskas auduma brilles un tiek aicināti apgulties uz salmu maisiem. Meditācijas laikā skan mūzika, dažādas skaņas, kas ļauj ikvienam gremdēties bērnības atmiņās. Daži meditācijas laikā iemieg, citi jūtas apgaroti un relaksēti, vēl citiem tas izraisa spilgtas emocijas un pat asaras. Meditācija nevienu neatstāj vienaldzīgu. Norises ilgums – 30 minūtes.

CENAS:

Telpu noma

Otrā stāva kamīnzāle (95 m/ par 1 stundu) € 35.00

Pagrabstāva kamīnzāle (34 m/ par 1 stundu) € 25.00

Amatu darbnīca KLĒTS (180 m/ par 1 stundu) € 25.00

Lapene pie dīķa (20 mvienam pasākumam) € 7.00

 

Naktsmītnes 

Piedāvājam naktsmītnes līdz 30 personām, nodrošinām dvieļus un gultas veļu.

Gultas vieta istabiņā vienai personai /diennaktī € 10.00 (Pieejamas 9 gultas vietas)

Papildu gultas vieta (uz komfortabla matrača) / diennaktī € 6.00 (Papildu gultas vieta pieejama 21 personai)

 

Ekskursijas, radošās darbnīcas un meditācija

Ekskursija ar kvesta elementiem – € 2.00 / par personu

Piedalīšanās radošajā darbnīcā – € 5.00 / par personu

Multisensorā meditācija – € 2.00 / par personu


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

P. 10.00 -18.00

O. 10.00 -18.00

T. 10.00 -18.00

C. 10.00 -18.00

P. 10.00 -18.00

S. SLĒGTS

Sv.  SLĒGTS

 

No 16. oktobra līdz 14. maijam RAIŅA MĀJAS BERĶENELĒ apmeklējumu iepriekš jāpiesaka pa tālr.:29272200, 26638038!

Kontakti

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Augšdaugavas novads, LV–5449

tālr.: 29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@augsdaugavasnovads.lv