Latvijas skolas soma

Muzejpedagoģiska programma 

PA RAIŅA BĒRNĪBAS TAKĀM BERĶENELES PUSMUIŽĀ

Nodarbībā skolēni, nosacīti sastopot Raiņa māsu Līzi un mammu Dārtu Pliekšānes, iepazīst 19.gs.beigu vidi, Pliekšānu ģimenes dzīvi Berķenelē, klausās dzeju un uzzina, kādas animācijas filmas un video sižeti par Raiņa māju tapuši Berķenelē. Izmantojot Raiņa dzeju, skolēni iesaistās vecumposmam atbilstošās rotaļās) un veic dažādas izzinošas darbības, piem., saliek puzli, risina krustvārdu mīklu utt.
Skolēni uzzina ne tikai par Raiņa literāro darbību, bet arī par Jāņa Pliekšāna skolas gaitām un piedzīvojumiem Berķeneles pusmuižā, tā laika vēsturisko kontekstu, Raiņa aizraušanos ar antīko kultūru, viņa interesi par dabaszinībām un tēlotājmākslu.
Tālāk skolēni iepazīst Berķeneles Radošo dārzu, kur katram mākslas objektam ir savs tapšanas stāsts, bet tie visi veidoti Raiņa dzīves un daiļrades iespaidā.
Noslēgumā skolēni piedalās improvizētā 19.gs.beigu mācību stundā un mācās rakstīt ar tinti un spalvaskātu, pievēršot uzmanību vēstules žanram un vienlaikus uzzinot par unikālo Jāņa Pliekšāna saraksti ar ģimeni un vēlāk ar sievu Aspaziju, kā arī par sarakstes nozīmi Latvijas kultūrtelpā.

Ekskursijas ilgums 1h 30 min.

Norises vieta: Raiņa māja Berķenelē un dārza teritorija

Programmas cena – 5 EUR  (1 personai)

 

Muzejpedagoģiska programma

ATMIŅĀS IEGĀJU TE..

Dalībnieki tiek sadalīti divās daļās. Viena grupa ar programmas vadītāju, kura tērpusies 19.gs.b. apģērbā, darbojas Raiņa mājas Berķeneles  telpās: apskata pusmuižas viesistabu, Līzes istabu, bērnistabu un tēva darbistabu.

Ekskursijas vadītājas stāsta ne tikai par Raiņa literāro darbību, bet arī par Jāņa Pliekšāna skolas gaitām, kur topošais dzejnieks mācījās dažādus mācību priekšmetus. Informācija par Pliekšānu dzīvi tiek stāstīta neatrauti no tā laika vēsturiskā konteksta, skolēni uzzina par Raiņa aizraušanos ar antīko kultūru, viņa interesi par dabaszinībām un tēlotājmākslu.

Otrā grupa ar programmas vadītāju dodas uz amatu darbnīcu KLĒTS, kur meditācijas telpā klausās dažādas skaņas un iejūtas 19.gs.b. lauku atmosfērā, dzīvē, kurā mita mazais Jānis Pliekšāns. Pēc tam pārrunā dzirdēto un turpina aplūkot klēti, uzzinot par senajiem amatiem, labi pazīstamajiem Jānim, bet piemirstajiem mūsdienās.

Ekskursijas ilgums 1h 30 min.

Norises vieta: Raiņa māja Berķenelē, amatu darbnīca KLĒTS un dārza teritorija

Programmas cena – 5 EUR  (1 personai)


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

No 16. oktobra līdz 14. maijam RAIŅA MĀJAS BERĶENELĒ apmeklējumu iepriekš jāpiesaka pa tālr.:29272200, 26638038!

Darba laiks

P. SLĒGTS

O. 10.00 -18.00

T. 10.00 -18.00

C. 10.00 -18.00

P. 10.00 -18.00

S.  10.00 -18.00

Sv.  SLĒGTS

 

 

 

Kontakti

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Augšdaugavas novads, LV–5449

tālr.: 29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@augsdaugavasnovads.lv