• Jaunumi
  • Par mums
    • Vēsture
    • Vienīgā aina
    • Konkurss ZELTA SIETIŅŠ
    • Mākslas plenēri
    • Personas datu aizsardzība
  • Piedāvājums
    • Latvijas skolas soma
    • Amatu darbnīca KLĒTS
    • Ekspozīcijas
    • Ekskursijas
    • Izstādes
    • Muzeja stundas
    • Svinību vieta
    • Radošās darbnīcas
    • Laulību reģistrācijas vieta
  • Pakalpojumi
    • Telpu noma
    • Naktsmītnes
    • Ugunskura un telts vietas
    • Suvenīri
  • Kā mūs atrast
    • Karte
    • Rekvizīti
  • Galerijas
    • Foto
    • Video
  • Virtuālā pastaiga
  • Cenas
  • Jaunumi
  • Par mums
    • Vēsture
    • Vienīgā aina
    • Konkurss ZELTA SIETIŅŠ
    • Mākslas plenēri
    • Personas datu aizsardzība
  • Piedāvājums
    • Latvijas skolas soma
    • Amatu darbnīca KLĒTS
    • Ekspozīcijas
    • Ekskursijas
    • Izstādes
    • Muzeja stundas
    • Svinību vieta
    • Radošās darbnīcas
    • Laulību reģistrācijas vieta
  • Pakalpojumi
    • Telpu noma
    • Naktsmītnes
    • Ugunskura un telts vietas
    • Suvenīri
  • Kā mūs atrast
    • Karte
    • Rekvizīti
  • Galerijas
    • Foto
    • Video
  • Virtuālā pastaiga
  • Cenas

”JAUNO SAPŅI” Berķenelē

04.07.2017

DSC_0100 DSC_0055

No 26. jūnija līdz 30.jūnijam Raiņa mājā Berķenelē notika radošā nometne „Jauno sapņi”, kurā piecu dienu garumā bērniem bija iespēja satikties un darboties kopā ar Latvijā populāriem radošo sfēru pārstāvjiem. Nometnē piedalījās 15 jaunieši, vecumā 14-18 gadiem, no Daugavpils pilsētas un novada bērnu namiem un audžu ģimenēm.

  Katrai dienai bija sava tēma un radošais virziens. Pirmdien “veidojām domuzīmes”, rakstījām dzeju un prozu kopā ar latviešu rakstnieci Noru Ikstenu. Dienas noslēgumā katrs dalībnieks uzrakstīja pārdomu darbu „Latvija man”. Otrdien “zīmējām mākslas zīmes”, šajā dienā Berķenelē viesojās slavenais latviešu mākslinieks Aivars Vilipsōns un keramiķe Mairita Folkmane. No akmens masas veidojām mini skulptūras ar nosaukumu „Skumjas”, no māla-svilpauniekus, podus un svečturus. Katrs māla darbs bija rotāts ar latvju zīmēm, kuras dod spēku ne tikai priekšmetam, bet arī tā īpašniekam.

“Skatuves zīmes” radījām trešdien ar aktieri Gundaru Āboliņu. Mācījāmies skaņas un kustības tehnikas, skatuves runu un citus aktiermeistarības pamatus. Jauniešiem visvairāk patika darboties ar skaņām, attēlojot dažādas vietas, piemēram, jūru vai dzelzceļa staciju.

Ceturtdien “ierakstījām Latgali”, apskatījāmies Latvijas lingvistikas karti kopā ar filologu un rakstnieku Valentīnu Lukaševiču. Bērni uzzināja, ka arī dzejai var būt videoklips un ka ir atdzimis latgaliešu reps. Kopā ar Valentīnu Lukaševiču veidojām filmu, rakstījām un ilustrējām īsus stāstus par Latviju, veidojām scenāriju filmai un iejutāmies aktieru ādā.

Visas nedēļas garumā  Raiņa mājā valdīja sirsnīga un radoša atmosfēra. Katram bija iespēja atvērties un apgūt jaunas prasmes, strādājot profesionāļu uzraudzībā. Nometnes dalībnieki atgriezās savās dzīvesvietās ar jaunu zināšanu un pieredzes koferi un mīļām atmiņām par pavadīto laiku.

Radošās brīvdienas “Jauno sapņi” kļuva iespējamas, pateicoties Daugavpils novada Kultūras pārvaldei un Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammai “Latvijai 100”.

Nometnes “Jauno sapņi” dalībniece Meldra Kraukle

Informāciju par nometnes “Jauno sapņi” lasiet arī https://www.daugavpilsnovads.lv/radosajas-brivdienas-berkenele-izsapnoti-jauno-sapni/

Aktuāli, Jaunumi
BERĶENELĒ SĀKUŠĀS RADOŠĀS BRĪVDIENAS “JAUNO SAPŅI”
Radošās brīvdienas Berķenelē “Jauno sapņi”


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

P.  SLĒGTS

O. 10.00 -18.00

T. 10.00 -18.00

C. 10.00 -18.00

P. 10.00 -18.00

S. 10.00 -18.00

Sv.  SLĒGTS

 

No 16. oktobra līdz 14. maijam RAIŅA MĀJAS BERĶENELĒ apmeklējumu iepriekš jāpiesaka pa tālr.:29272200, 26638038!

Kontakti

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Augšdaugavas novads, LV–5449

tālr.: 29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@augsdaugavasnovads.lv