DZEJAS PĒCPUSDIENA RAIŅA MĀJĀ

Ilūkstes un Daugavpils novada invalīdu biedrība “Ildra” sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta biedrības Daugavpils-Ilūkstes novada komiteju sarīkoja pasākumu “Dzejas pēcpusdiena” Raiņa mājā Berķenelē, kas tika domāts personām ar invaliditāti, kuri paši raksta dzeju, kam patīk lasīt dzeju vai interesē Jāņa Raiņa daiļrade.

Ciemiņus satika muzeja direktore Inese Bērziņa un muzeja speciāliste Lilita Slesare. Pirms sākt pasākumu, notika iepazīšanās ceremonija. Visiem dalībniekiem bija iespēja pagatavot sev ceptu ābolu, bet lai to izdarīt, vajadzēja noklausīties Raiņa dzejoli “Divpadsmit mēneši” un sadzirdot savu dzimšanas mēnesi atnākt pie galda, stāties priekšā un izvēlēties sev ābolu lai piepildīt to ar medu, cukuru vai riekstiņiem. Kad katrs tika pie sava ābola, saimniece devās tos cept, bet pārējie devās nelielajā ekskursijā. Lilita Slesare pastāstīja par Raiņa dzīves posmu Berķenelē, par viņa pirmo mīlestību, par viņa ģimeni un dzīves stāju. Ekskursijas beigās visi dalībnieki parakstījās Goda grāmatā un devās uz otrā stāva kamīnzāli. Tur bija sagatavoti dažādi gardumi, kamīnā dejoja uguns liesmiņas un smaržoja pēc piparmētru tējas.

Tika nolasīti dažādi Raiņa dzejoļi, kā arī tika apspriestas dažādas tēmas. Bija iespēja arī baudīt ģitāras skaņas un Anatolija Gallera pašsacerētās dziesmas un dzejoļus. Lai pasākums būtu vēl interesantāks, dalībniekiem tika uzdots neliels mājasdarbs – katram vajadzēja iemācīties no galvas vai izteiksmīgi nolasīt kādu Raiņa dzejoli. Atradās arī tie, kas lasīja pašsacerēto dzeju. Par paveikto darbu katrs saņēma izlozes biļeti un nelielu balvu attiecīgi norādītajam tajā numuram.

Solveiga Grāvere, invalīdu biedrības vadītāja atklāja, ka šī jau ir tradīcija Ilūkstes un Daugavpils novada invalīdu biedrībai “Ildra” meklēt starp cilvēkiem ar īpašām vajadzībām talantus, radošus cilvēkus. “Tādu cilvēku, kuriem patīk dzeja, patīk lasīt, mums ir ļoti daudz. Arī diezgan daudz ir tādu, kuri paši raksta dzeju. Tāpēc mēs izdomājām, ka šogad vajadzētu braukt uz Raiņa māju, kur gan vēl citur? Var just un redzēt ar kādu prieku visi skatās un klausās, kā arī visā līdzdarbojās.”

Vakari palikuši gari un drūmi, tāpēc šis pasākums ir kā solis iedvesmai un pozitīvai domāšanai.

Informācija no www.daugavpilsnovads.lv

FOTOGALERIJA

VIDEO PAR PASĀKUMU

 


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

P. 10.00 -18.00

O. 10.00 -18.00

T. 10.00 -18.00

C. 10.00 -18.00

P. 10.00 -18.00

S. SLĒGTS

Sv.  SLĒGTS

 

No 16. oktobra līdz 14. maijam RAIŅA MĀJAS BERĶENELĒ apmeklējumu iepriekš jāpiesaka pa tālr.:29272200, 26638038!

Kontakti

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Augšdaugavas novads, LV–5449

tālr.: 29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@augsdaugavasnovads.lv