Par tradīciju ir kļuvis Berķenelē rīkot starptautiskas mākslas akcijas, kuru rezultātā rodas oriģināli mākslas objekti vidē. Visi darbi top Raiņa dzīves un daiļrades iespaidā, tādēļ veiksmīgi tiek izmantoti ekskursiju organizēšanai Raiņa mājā Berķenelē.
Arī 2015.gadā Raiņa mājā Berķenelē notika mākslas plenērs, kurā piedalījās Krāslavas novada Indras bērnu mākslas skolas audzēkņi.
Mākslas plenēra dalībnieki gleznoja Berķeneles māju, dārzu un mākslas objektus vidē.
Plenēra dalībnieku uzdevums bija ilustrēt eseju konkursa „Sudraba acis” dalībnieku labākos darbus. Eseju konkurss „Sudraba acis” Raiņa mājā Berķenelē noticis jau astoņas reizes. Konkursa dalībnieku (8.-12.klašu skolēnu) uzdevums bija uzrakstīt esejas par Berķeneles kultūrvēsturiskajām ēkam (pusmuižu, klēti, stalli, baznīcu, pagrabu) un Raiņa mājas apkārtnē izvietotajiem mākslas objektiem.
Dalībnieki zīmēja, iedvesmojoties gan no reālajiem mākslas objektiem, gan esejām, kurās autori apraksta mākslas objektu savā interpretācijā.
Rainis Berķeneles pusmuižā dzīvoja no 6 līdz 15 gadu vecumam, tādēļ bija svarīgi dzejnieka jubilejas gadā rīkot mākslas plenēru, kurā piedalās tieši bērni.
Nedrīkst aizmirsta arī faktu, ka Rainim bērnībā bija interese par vizuālo mākslu. Roalds Dobrovenskis savā grāmatā „Rainis un viņa brāļi” raksta: „Savus pirmos zīmējumus zēns [Rainis] bija uzzīmējis vēl pirms braukšanas uz Ēģipti [Ēģipte – ciems Daugavpils novadā]. Viņš, liekas, pēc atmiņas kopēja kaut kur redzētas bildes, zīmēja palmas un piramīdas”.