No 29.janvāra Raiņa mājā Berķenelē skatāma Jura Dimitera plakātu izstāde.
Izstādes autors par sevi saka: “Visi mani uzskata par plakātistu, es pats sevi uzskatu par gleznotāju. Gleznas ir kaut kas intīmāks un dziļāks.”
Juris Dimiters dzimis 1947.gada 15.oktobrī Rīgā. Viņš pieder vecai un slavenai mākslinieku dinastijai – viņa māte ir gleznotāja Džemma Skulme (dz.1925), tēvs – aktieris Artūrs Dimiters (1915-1986), viņa vecvecāki ir gleznotājs Oto Skulme (1889-1967) un tēlniece Marta Liepiņa-Skulme (1890-1962).
Juris Dimiters beidzis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1965) un Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļu (1973). Izstādēs piedalījies kopš 1968.gada, ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs (no 1965).
Strādā vairākās jomās – glezniecībā, scenogrāfijā, grafikā, plakātā, fotogrāfijā. Sevišķu atzinību gan dažādās, arī ārzemju, izstādēs, gan plašā skatītāju lokā guvuši viņa plakāti.
Piedalījies vairāk nekā 200 grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, sarīkojis 20 personālizstādes. Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā 2017.gadā notika Jura Dimitera darbu plaša retroskpektīva izstāde “Priekškara paslēpes” (ap 350 eksponāti).
Radījis scenogrāfiju Latvijas Nacionālajam teātrim, Valmieras Drāmas teātrim un Dailes teātrim, kur leģendārie Kārļa Auškāpa iestudējumi – Ādolfa Alunāna luga “Džons Neilands” un Artura Konana Doila “Šerloks Holmss” – kļuvuši par 20.gadsimta otrās puses teātra mākslas zelta klasiku.
Jura Dimitera darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, Ludviga Modernās mākslas muzejā Ķelnē, Kremona fondā Merilendā, Nensijas &Nortona Dodžu kolekcijā, Ņūorlenānas Mākslas muzejā, Zimmerli Mākslas muzejā, Ņūbrunskvikā un citos muzejos, kā arī privātajās kolekcijās Latvijā, ASV, Krievijā, Vācijā, Zviedrijā u.c.