Latvijas skolas soma

Muzejpedagoģiska programma «Pa Raiņa bērnības takām Berķeneles pusmuižā»

Programma paredzēta projekta “Skolas soma” ietvaros, sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas vecuma izglītības iestāžu audzēkņiem. Nodarbības tiek organizētas  latviešu un krievu valodās.

Programmas mērķis :    radīt interesi par Raiņa dzīvi un daiļradi, padziļināt skolā apgūtās zināšanas par dzejnieku

Uzdevumi : sniegt informāciju par Pliekšānu ģimeni, Raiņa dzīvi un daiļradi neformālā gaisotnē, integrējot programmā vairākus izglītības mācību priekšmetus – literatūru, matemātiku, dabas mācību, vēsturi un tēlotājmākslu.

Programmas laiks :  Stāstījums kopā ar meistardarbnīcu ilgst 1 stundu 30 minūtes. Brīvais laiks Raiņa mājā pēc pašu ieskatiem.

Programmas darbības apraksts:

Nodarbībā skolēni, nosacīti sastopot   Raiņa māsu Līzi un mammu Dārtu Pliekšānes, iepazīst 19.gs.beigu vidi, Pliekšānu ģimenes dzīvi Berķenelē, klausās dzeju un uzzina, kādas animācijas filmas un video sižeti par Raiņa māju tapuši Berķenelē. Izmantojot Raiņa dzeju, skolēni iesaistās vecumposmam atbilstošās rotaļās ) un veic dažādas izzinošas darbības, piem., saliek puzli, risina krustvārdu mīklu utt.

Skolēni uzzina ne tikai par Raiņa literāro darbību, bet arī par Jāņa Pliekšāna skolas gaitām un piedzīvojumiem Berķeneles pusmuižā, tā laika vēsturisko kontekstu, Raiņa aizraušanos ar antīko kultūru, viņa interesi par dabaszinībām un tēlotājmākslu.

Tālāk skolēni iepazīst Berķeneles Radošo dārzu, kur katram mākslas objektam ir savs tapšanas stāsts, bet tie visi veidoti Raiņa dzīves un daiļrades iespaidā.

Noslēgumā skolēni piedalās 

improvizētā 19.gs.beigu mācību stundā un mācās rakstīt ar tinti un spalvaskātu, pievēršot uzmanību vēstules žanram un vienlaikus uzzinot par unikālo Jāņa Pliekšāna saraksti ar ģimeni un vēlāk ar sievu Aspaziju, kā arī par sarakstes nozīmi Latvijas kultūrtelpā.

 

Programmas cena  “Pa Raiņa bērnības takām Berķeneles pusmuižā” (1 personai ) € 3.00


Video par Raiņa māju Berķenelē

Darba laiks

NO 16. oktobra LĪDZ 15.maijam RAIŅA MĀJA PIEEJAMA APMEKLĒTĀJIEM iepriekš piesakoties pa tālr.:29272200, 26638038

Pirmdiena — 10.00 — 17.00

Otrdiena — 10.00 — 17.00

Trešdiena — 10.00 — 17.00

Ceturtdiena — 10.00 — 17.00

Piektdiena — 10.00 — 17.00

Sestdiena — slēgts

Svētdiena — slēgts

 

 

 

 

 

Kontakti

Birkineļi, Kalkūnes pagasts,
Daugavpils novads, LV–5449

tālr.: 29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@inbox.lv